Chat Sohbet Odaları

Hızlı Sohbet İçin ChatGuluTürkçe mIRC İndirin.

Chat Gülü Sohbet Odaları

Chat, Flört, Arkadaşlık, Eşleşme

Sohbet

Sohbet Nedir? Sohbet insanların iletişim kurmaları için yapılan yazılı, sözlü yada ritmik hareketler ile olan bir söyleşidir. Sohbetin önemi her insan için büyüktür, insanlar bir birleri ile diyalog kurmak, kendini ifade etmek ve karşısındaki insanı anlamak için sohbet ederek iletişim kurarlar. Kaliteli olarak nezih bir ortamda sohbet yapabileceginiz chat gülü muhabbet kanallarımızda yeni dostluklar ve arkadaşlıklara adım atabilirsiniz. Hayat paylaştıkca daha güzel ve kolay olmaktadır. Her insanın elbet bir çıraklık kalfalık vede ustalık aşamasında oldugu zamanlar olacaktır. Sohbet'te insanlar arasında iletişim kurmak için kendini ifade edebilmek için en güzel anlaşma biçimi olmaktadır. Chatgulu.com sohbet sitesini her gün yüzlerce insan ziyaret ediyor ve kendine yeni arkadaşlar buluyorlar. Türkiye'nin her şehrinden sitemize gelen bekar kızlar, bekar erkekler, dul bayanlar, olgun kadınlar ve eşcinsel kişilerle sizlerde tanışa bilirsiniz.

Sohbet insanların azla vazgeçemeyeceği bir iletişim dilidir. Sohbet odaları ise rahatca yazılı olarak, sesli ve görüntülü olarak insanların iletişim kurmaları için tasarlanmış bir chat portalıdır. Sohbet bilinen diğer bir adı chat insanların dönem dönem internet aracılığıyla bağlantı kurdukları eğlence, muhabbet ve yeni arkadaşlar edinmek amacıyla kurulan bir platformdur. Aynı zamanda iletişim için alternatif olarak kullanılan bir yazılı irc/d network chat sistemidir. Türkiye'de yazılı sohbet siteleri geçmişten günümüze popülerliğini hala korumaktadır özellikle teknolojinin ilerlemesi mobil cihazların hayatımıza girmesi ve sayısız sosyal paylaşım arkadaşlık sayfaları açılsa bile yazılı sohbet odaları hala günümüzde en çok tercih edilen en eğlenceli vakit geçirmek ve arkadaş bulmak için kullanılan en güvenli chat sohbet sistemi olmaktadır.

Sohbet Odaları

ChatGulu.Com sohbet odalarımızda yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı sunuyoruz. İstediğiniz kişilerle konuşma, belirlediğiniz kişilerle arkadaşlık kurma seçeneğini sadece siz sohbet kullanıcıları belirliyorsunuz. Chat odamızda gözlemlediğiniz beğendiğiniz kişilere istek göndermeden üye olmadan tanışabilir ve ücret ödemeden anında çevrim içi sohbete katıla bilirsiniz. İnternet icat oldu sohbet ve arkadaşlık ortamlarıda sanal oldu. Tüm dünya genelinde her gün milyonlarca insan arama motorlarını kullanarak sohbet odaları chat kanallarına bağlanıyor. Aradıkları her kitleden insanları parmaklarının ucunda anında bulabiliyorlar ve özgürce chat yapıyorlar. Muhabbet koyulaştıkca sosyal bir canlı olarak hemen yeni bir arkadaş edinmeye başlıyorlar ve sonrası malum! Yaradılış gereği insanoğlu sosyal bir canlıdır. Hem kendi cinsine hemde karşı cinse ihtiyacı vardır. Çevremizde yeni bir arkadaş edinmek, sevgili yapmak, flört yapmak ve sohbet için yeni arayışlar içinde oluruz. Tam bu arayışlara irc network üzerine kurulan chat gülü sohbet odaları devreye girer ve farklı kategorilerdeki chat kanallarıyla yüzlerce insan ile sohbet etme ve arkadaşlık kurma olanaklarını sağlar. Nezih bir ortamda seviyeli sobet etmek fikir alışverişinde bulunmak güzeldir. Bazen sadece eğlence amaçlı stres atmak için takıla bilirsiniz. Yalnızlığınıza son verebilecek yeni bir insanla tanışmak farklı kültürleri tanımak için chat gülü sohbet odalarına üyelik gerekmedende bağlana bilirsiniz. Hiç bir şekilde ücret ödemeden sizlerde direk sohbete giriş yaparak yüzlerce online kullanıcı ile bir arada sohbetin zevkine vara bilirsiniz. Hayatınıza yeni arkadaşlar katarak farklı kişileri keşfede bilirsiniz.

Sohbet Siteleri

ChatGulu.Com sohbet siteleri irc/d network tabanlı yazılı olarak #chat kanallarında sohbet yapıla bilen ve #oyun kanallarında oyun oynalılan bir eğlence platformudur. Türkiyenin her bölgesinden çevrim içi olarak chat gülü sitemize katılım yapan kişilerle canlı olarak muhabbet yapma olanaklarını bula bilirsiniz. Ayrıca sizler doya doya eğlenin diye eğlenceli vakit geçire bileceğiniz oyun odalarımız da bulunmaktadır. Dilerseniz radyo kanalında şarkılara eşlik edebilir, yada radyo programcısı olan dj arkadaşlardan sevdiğiniz sanatcı ve şarkıları online isteye bilirsiniz. Her kitleden chat gülü sohbet odalarımıza katılan farklı kişilerle ücretsiz olarak tanışma olanakları yakalaya bilirsiniz. Kıriterinize uygun kadın ve erkek arkadaş edinmenin yanı sıra sohbete katılarak kanal genelinde veya özel odalarda özgürce sohbet yapabilirsiniz. Sürekli açık olan chat gülü sohbet siteleri chat kullanıcılarının 7 gün 24 saat online bağlanıp web chat, mobil sohbet ve mIRC sohbet programını kullanacağı biçimde tasarlanmıştır. Yıllar önce tamamen yok olduğu düşünülen chat geri geldi. Üstelik şimdi daha güçlü ve birçok yeni özellik sayesinde çok daha kullanışlı biçimde sizlere sunuluyor. Sitemize 18 yaşından küçüklerin girmesi kesinlikle yasaktır. Yaşı reşit olmayan kullanıcılarımız tespit edildiği taktirde chat gülü sohbet odalarımızdan uzaklaştırılacaktır. Gelecek nesillerin daha aydınlık ve parlak olması adına chat siteleri yerine vakitlerini ders çalışarak geçirmelerini temenni ediyoruz.

Kalp kırıklıklarınızı onarıp, günlük yaşantınızın stresinden sizi uzaklaştıracak olan chat gülü sohbet siteleri kullanıcıları sayesinde yeni dünyalara değmenin eşsiz mutluluğunu tadacaksınız. Kişileri sadece yazdıkları ile tanıdığınızdan dolayı hayal gücünüz gelişecektir. Örneğin sarf ettiği cümleler, uslup ya da konuşma tarzı ile onu kafamızda biçimlendiririz. Sizi tanımadıkları için yargılamazlar, yargılamadan dinleyeceklerinden dolayı da dert ortağınız olurlar. Her ne kadar da sanal diye düşünülse de unutmamak gerekiyor ki mobil cihazlarımızın, bilgisayarın arkasında hepimiz birer insanız. Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız sizde karşınızdaki insana öyle davranın ki her şey güzel olsun. Chatgulu.com sohbet odalarımızda seviyeli sohbet imkanı sunuyoruz türkiyenin farklı şehirlerinde farklı kültürlerde toplumların yaşadıgını var oldugunu biliyor ve bunun eşit bir şekilde olması için çalışıyoruz. Yıl 365 gün ücretsiz olarak chat yapabilirsiniz 7/24 chat kanallarında operatör yöneticilerimiz mevcuttur ve küfür, hakaret, siyasi içerik ve fanatiklik yaparak isyan dolu yazışmak yasaktır. Chatgulu sohbet sitesi olarak tarafsız özgür eşit ve tüm dilerde sohbet imkanı sunuyoruz. Sohbet platformunda insanlar arasında ayrım yapmadan türkçe, kürtçe, çerkezce, lazca, arapça, ingilizce, fransızca, zazaca, çince, japonca, latince, rusaca, boşnakca, rumca ve tüm dilerde sohbet imakanı sunuyoruz, biz inançları ve dilleri kutsal görüyor ve bunu her daim sohbet odalarımızdada bunu ıspatlıyoruz arkadaşlar. Sohbete katılan tüm kullanıcılarımızında aynı şekilde insanlara saygı göstermesini diliyoruz.

Teknoloji ile birlikte sohbete baglanmak artık çok kolay, akıllı cihazlar ile sohbet katılımı dünyanın neresinde olursanız olun anında baglana biliyorsunuz köyde, kentte, sitede, okulda, parkta, caddede, iş yerinde nerde olursanız olun kamu alanlarında bile çalışıyor olsanız boş zamanlarınızda mobil cihazınız ile anında chat sitelerine baglana bilirsiniz. Chat gülü sohbet siteleri olarak yaptığımız chat işinde her hangi bir kazancımız yok sadece amaç sohbet, eğlence ve sanal arkadaşlığıdır. Sohbete katılan bir kullanıcı olarak kendi güvenliginiz için lütfen telefon bilgilerinizi, adresinizi ve size özel hiç bir şeyinizi tanımadığınız sanal dünyanın insanları ile paylaşmayınız. Gerçek hayatta güven az iken sanal dünyada daha zordur ve unutmayınızki burası yazılı sohbet odaları ortamıdır. Bu muhabbet platformunda sadece amaç sohbet olmalı herkese güvenerek bilgilerinizi vermeyin sonra hüsran dolu olabilirsiniz. "Bu sözlerimiz özelikle bay ve bayanlaradır ve evliyseniz bu konuda dikkat edin eşlerinizi aldatmanıza kesinlikle karşıyız eşlerinize sadık kalın sohbet sadece eğlence için olsun sizlere aşk sevgi benzeri olaylar ola bilir yaşaya bilirsiniz kendinizi kaptırmayın hayatınızı dönüşü olmayan bir yola atmayın." Oyun için ise oyun kanallarında oyun oynaya bilirsiniz. Oyun odalarımız ise #piyon, #yarışma, #test, #kelime, #oxm, #oyun, #islami soru oyunu, #çarkıfelek, #kaos oyun odalarımız bulunmaktadır. Dünyanın farklı ülke şehirlerinden ve türkiyenin her şehrinden yeni kişilerle tanışma olanaklarını şimdi sizlerde sitemiz ile yakalaya bilirsiniz.

Arkadaşlık Siteleri

Her gün milyonlarca insan internet üzerinden eğlence, sohbet, flört ve yeni bir arkadaş edinmek için arama motorlarını kullanarak arkadaşlık sitelerini ziyaret etmekteler. Chat siteleri türkiyede olsun yurtdışı üklekelerde olsun oldukça yaygın bir mesajlaşma sayfası olmaktadır. Sitemiz sohbete sempati duyanların ve yeni insanları tanımak isteyen meraklıların seviyeli olarak muhabbet edebilecekleri ve farklı şehirlerden yeni arkadaş bulacakları bir ortam olmaktadır. ChatGulu.Com arkadaşlık siteleri tamamen ücretsiz olarak hizmet sunan eşsiz bir platform olmaktadır. Sohbet yapmak, eğlence kanallarında oyun oynamak ve sevdiğiniz şarkıları chat gülü sohbet radyosunda arkadaşlarınızla birlikte müzik dinlemek ise sohbete ve arkadaşlığınıza farklı bir ayrıcalık katmaktadır. Sıcak samimi bir muhabbet ve yeni bir arkadaş edinmek için chat gülü arkadaşlık siteleri ideal bir adrestir. Her kitleye hitap eden bir birinden güzel sohbet odaları chat kanallarında sizlerde özgürce sohbet ederek kriterinize uygun bir arkadaş edine bilirsiniz.

Yeni arkadaşlar, sıcak ve canlı sohbet, gerçek ve elit aşklar. Türkiye'nin en kaliteli ücretsiz arkadaşlık sitesi chat gülünde seni bekliyor. Hemen ücretsiz üye ol. Kısa veya uzun süreli flört, sohbet veya arkadaşlık arayan kişilerin kullandığı ideal bir adrestir. Çöpçatan sitelerinin tersine türkiye'de seviyeli ve kaliteli sohbet, arkadaşlık ya da evlilik arayan kişiler ücretsiz tanışma, chat, eğlence ve arkadaş edindikleri chat gülü sohbet sitesidir. Kolay anlaşılır sohbet arayüzü, basit menüler ve hızlı sohbet giriş seçenekleriyle hizmet sunmaktadır. Sohbet ve arkadaşlık siteleri içinde bekar gençler, dul bayanlar, kızlar, erkekler, evliler, eşcinseller ve bayanlar ile seviyeli muhabbet içinde rahat bir arkadaş ortamı sağlamaktadır. Kız arkadaş ve erkek arkadaş bulmak artık çok kolay Hayallerindeki kız arkadaş ve erkek arkadaş seni bekliyor. Sohbet etmeye başla, aşkı şimdi chat gülü arkadaşlık siteleri ile yakala! Hep beklediğin sevgili, arkadaş veya dost için chatgulu sohbet odaları aracılığıyla tanış ve yalnızlıktan kurtul! Arkadaşlık kelimesi içinde bir çok anlam barındıran zengin ve oldukça önemli bir kelimedir. Arkadaşlık, her insanın hayatında mutlaka varolan veya olmasını istediği bir ilişki türüdür. İyi bir arkadaş bize her zaman yardımcı olur, zor anlarımızda sırtımızı yaslayarak güç alır ve tüm derdimizi onunla rahatça paylaşarız. Kısacası bize bir arkadaşın vereceği hazdan ve destekten asla vazgeçmeyi kimse istemez. Üstüne üstlük hayatın tüm olumsuzluklarına dayanabilmemiz için hayatımızda mutlaka birileri olması gerekir. Ancak her kavramın iyisi ve kötüsü olduğu gibi arkadaşlık kavramınında iyisi ve kötüsü vardır. Eğer sen de çevrendeki arkadaşlardan gerekli yakınlığı, içtenliği göremediysen şansını chat gülü arkadaşlık sitelerinde deneyebilirsin. Yeni arkadaşlıkları uzaklarda aramaya ne gerek var! Arkadaşlık siteleri arasında en güvenilir olan chatgulu.com'a gel online olan kişilerle hemen sohbete başla ve yeni arkadaş çevreni edin.

Mobil Sohbet Odaları

Teknoloji okadar ilerlerdiki internet ortamı hızlıca büyüyor ve bu sayede sohbet kullanıcıları mobil sohbet odaları hizmeti sunan sitelere erişimi kolay ve daha rahat bir şekilde giriş yapıla bilen adresleri tercih etmektedirler. ChatGulu.Com mobil sohbet sitesi ise mobil kullanırlığıyla tercih edilen ideal chat gülü sohbet sayfsı adresi olmaktadır. Teknolojik ilerlemenin en iyi şekli ise akıllı telefonlarla yani iphone android ve diğer işletim sistemli tablet ve bilgisayar olan cihazlarla bile mobil sohbet yapmak kolay ve hiç bir uygulama istemeden sohbet kanallarına bağlanılmaktadır. Chatgulu.com chat sitemize internet erişiminizin olduğu her yerden mobil cihanız ile mobil sohbet odalarına bağlana bilirsiniz. Mobil sohbet etmek için doğru adresi seçtiğinizden emin olabilirsiniz ve daha iyi bir site olmak için web destek ekibimiz hergün yenilikler için çalışmaktadır.

Mobil Sohbet Siteleri

İnternet üzerinden daha fazla arkadaş bulmanızı sağlayan chat gülü mobil chat ile yeni arkadaş edinin. Mobil sohbetin keyfini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Sizde türkiyenin en iyi mobil sohbet odalarında yerinizi almaya ne dersiniz? Chatgulu.com sohbet odaları platformunda sizler için eğlenceli muhabbet devri başladı. Sohbet ortamında seviyeli sohbet için saatlerce site veya sunucu aramanıza gerek kalmadı. Rahatça giriş yaparak ve tek bir tıklamayla mobil chat ortamına siz de katılın. Sadece yapmanız gereken tek şey, bir internet bağlantısı ve bir elektronik alet. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya buna bağlı aygıtlarla rahatça aramıza katılabilirsiniz. Mobilden chat keyfini bizlerle yaşamak istiyorsanız yeni dostlarınız chat gülünde sizleri bekliyor. İsterseniz yazılı chat, isterseniz görsel sohbet ve şaşırtıcı hızlılıkla sizlere sörf yaptıran bir chat sisteminin içindeyiz. Sadece eğlence dolu zamanın keyfini ve enerjisini yaşayın, katılın ve yaşatın. Sosyalleşme adına daha çok imkan yaratın kendinize. Çünkü artık sanal dünya bambaşka ve bu dünyada daha hızlı gelişen bir teknolojik ortam var. Hayatın en güzel tarafı da konuşurken diyemediklerimizi ve söyleyemediklerimizi, yazarak anlatmak değil mi? Mobil cihazlardan kesintisiz olarak 7/24 chat gülü mobil sohbet odaları kanallarında yazılı olarak chat yapabilirsiniz.

Kaliteli Sohbet Chat Sayfaları

En iyi chat sitesi olan chat gülü sitemiz türkiyenin lider sohbet odaları konumundadır. Kızlarla ve erkeklerle canlı olarak sohbet yapmak denildiği zaman her zaman heyecanlı ve istekli olun ki, farkı yaşayasınız. Bunun faydasını reel hayatınızda daha çok hissedersiniz. Giyim tarzınız, konuşma şekliniz, duruşunuz ve yürüyüşünüz tamamen değişkenlik gösterir. Chat gülü sohbet sitesinde muhabbet daima sizlerin eseridir. Bedava sohbet ve sohbet odaları gibi ortamlar arandığında karşınıza çıkan bizler, sadece size yakın durmak ve hizmeti ön planda tutmak için çalışıyoruz. Sohbet ortamlarında bunu yakalamak istiyorsanız ve real hayatınıza da yansıtmak isterseniz chat gülü chat sitesinde muhabbet etmeye devam edin. Sonuçlarını kendiniz de rahatlıkla görecek ve bize hak vereceksiniz. Hayat kaliteli chatgulu.com sohbet odaları chat mekanında daha güzel gelecek size. Yaşama kaliteniz ve hayata bakış açınız daha da gelişecek. Daima hedefine kilitlenen insanlar, hayatta başarıyı daha da çabuk yakalamıştır. Bu her zaman ortada olan bir gerçek. Hoş vakitlere ihtiyacı olan herkes chat gülü sohbet sitemizde hoşça ağırlanıp yolcu edilir. Deriz ya hep, sevgi ile gelen saygı gösterilerek misafir edilir. Tam da bu görüşlere yakın olup, elimizden ne gelirse sizlere yansıtıyoruz.

IRC Nedir?, IRC Server Kanal Nedir?, IRC Server Sunucuları Kullanımı Nasıldır?, IRC Sunucularında Yönetim Nasıldır?, IRC Sunucu Tabanları Nedir? IRC Sunucuları Servisleri Nedir?

IRC Nedir?

IRC/d ingilizce kelime olarak : Internet Relay Chat demektir. Türkçe olarak ise : İnternet aktarmalı sohbet denilen internet tabanlı bir yazı istemcisi olan protokolün ismi olmaktadır. Dünya çapında oldukça yaygın bir mesajlaşma şekli olan irc chat ağıdır. IRC/d chat protokolü yalnızca (Text) metin tabanlı iletişim hizmeti sunan bir istemci sistem olmaktadır. Bazı özel mIRC Script programları ile sesli ve görüntülü olarak sohbet yapmak mümkün olabiliyor. Ayrıca mIRC programlarına oyun, radyo ve özel web adreslerinide eklemek mümkündür.

IRC Server Kanal Mantığı Nedir?

IRC/d bir istemci aracılığıyla (IRC Server) sunucu ve bilgisayar iletişimini sağlar. IRC/d chat kullanıcıları veri aktarımını IRC/d server üzerinden sağlarlar. IRC/d sohbet iletişim yöntemi iki kişi ile olmakla beraber beş, on, yüz ve binlerce insanla aynı anda sohbet imkanı olabilmektedir. IRC server kanalında sohbet etmek isteyen kişi mesajını kanal geneline yazarak bulunduğu odadaki herkesin görmesini saglar. Kendisi ile sohbet ve arkadaşlık kurmak isteyen kişilerle mesajlaşa bilir. Ayrıca IRC/d sunucularında kanal mantığıda vardır. #Sohbet #Chat #Muhabbet #Oyun #Radyo #Piyon Mynet-sohbet #Kelebek-sohbet #Felsefe #Egitim #Klavye #Gabile #Lezbian #cinsellik gibi isimlerde sayısız kanal olabilmektedir. Kanal IRC/d kullanıcılarının toplu olarak bulunduğu (Giriş ve Çıkış yapılabilen Oyun ve Sohbet Odası) sunucuya özel bir oda olmaktadır. IRC/d sohbet kanalları oluşturan özellik ise yöneticileri ve kullanıcıların iç içe olarak bir birini tamamlamasıdır. IRC/d chat kullanıcısı iletişim için sohbet odalarının kanal genelinde yazarak sağlar. Özel bir odada iletişim içinde özelde sohbet yapar. Özelde kurulan iletişimler kanal geneline asla yansımaz.

IRC Sunucuları Kullanımı Nasıldır?

IRC/d network sunucuları akıllara durgunluk verecek bir mükemmel ötesi sisteme sahiptir. Dünya geneline baktığımızda milyonlarca irc chat siteleri bulunmaktadır. IRC/d kullanıcıları istediği her hangi bir siteye kolayca bağlana bilir. IRC/d sunucularına bağlanmanın iki yolu vardır. Web ara yüzünü kullanarak web ve mobil adreslerinden kanala baglanma ve mIRC adı verilen sohbet programıylada IRC/d sunucularına bağlana bilir. (Web girişi için bir örnek vermek gerekirse: https://www.chatgulu.com/sohbet/ olarak olur. IRC'ye bağlanmak için birde mIRC Script ile bir örnek vermek gerekirse: /server irc.chatgulu.com şeklinde yapılır. Bu IRC/d giriş isimleri sunuculara göre değişir.

IRC Sunucularında Yönetim Nasıldır?

IRC/d sunucularının iki farklı yönetim şekli olmaktadır. Sunucu ve kanal yönetimi olarak. Sunucu yönetimi oper, helper ve adminlerden oluşur. Kanal yönetimi ise founder, master ve aoplardan oluşur. Halfop ve voice olanlar ise kanal operatörlerinin sohbetteki deger verdiği arkadaşlarıdır.

1. IRC Kanal yönetimi

IRC sunucuları kanallarındada tıpkı bir resmi kurum gibi kanal yetkililerinin rütbeleri bulunmaktadır. Bunları en üst düzeyden alta dogru sıralarsak; Kanal sahibi (~ Founder) süper operatör (& Master yada Sop) operatör (@ Op yada Aop) ve halfop (% Half-Operatör) olmaktadır. IRC/d kanalının tüm yetkisi kanal sahibinde olmaktadır. Çalışmalardan kanal sahibi sorumludur. Founder olmadığı yada daha sonra gelen yetkililer ise & Sop, @ Op ve & Halfoplardır. Voice (+V) olanlar ise kanalda yetkili olmayan kişilerdir.

2. IRC Sunucu Yönetimi

IRC/d sunucuları tüm kanalların vede kullacıların yönetimi için kanal yöneticilerinden daha yetkili kişilerden sistem görevlisi seçer. Bu görevlilerin yetkisi bulunduğu IRC/d sunucusu üzerinde etkilidir. (Kanal yöneticileri yönetimdeki bulundukları kanalda yetkileri geçerlidir.) IRC/d sunucularında genel olarak sistem yetkilileri şu şekilde sıralanmaktadır.

1. Root Admin Genel olarak root adminler sunucu sahibidir ve kendine özel yetki ve şifreye sahiptir. Diger adminler root admin kadar yetkili olamaz.
2. Network Admin Root adminden sonra gelen en üst düzey yöneticidir. Sunucunun tamamından sorumludur.
3. Services Admin Network adminden sonra gelir aynı zamanda kendini network admin yapabilmektedir. IRC/d servisleri üzerinde yüksek erişime sahip olmaktadır.
4. Server Admin Services adminden sonra gelir. IRC/d sunucu yöneticisir, yetkileri sınırlıdır.
5. Co Admin Server adminden sonra gelir ve server admin ile hemen hemen aynı yetkiye sahiptir. Her sunucuda olmaya bilir. Co admin yardımcı görevlidir yetkileri kısıtlıdır.
6. IRCOP Operatör Server ve co adminden sonra gelir. Sunucu üzerinde en kısıtlı erişime sahiptir.
7. HeLper Helperler sunucu üzerinde yardım görevlisidir. Aynı zamanda oper adaylarıdır. Yaptıkları görevde başarılı ve deneyimli olurlarsa sistem içerisinde yükselirler. Kısıtlı erişim yetkileri vardır.

IRC Sunucu Tabanları Nedir?

IRC/d sunucuları unreal ve conference room tabanlı sistemlerde çalışır. Genel olarak en fazla yaygın tercihi olan unreal sistemi olmaktadır. Conference room sisteminide tercih eden IRC/d sunucularıda bulunmaktadır.

IRC Sunucuları Servisleri Nedir?

IRC/d sunucularını daha kolay yönetimi ve kullanımı olması için IRC/d yazılımcıları farklı komut ve özelliklerle dolu servisler bularak üretmişlerdir. IRC/d sunucularında genel olarak şu dört servis kullanılır, bunları listeleyecek olursak.

1. NickServ : Rumuz yada nicklerin yönetimi için kullanılan servistir.
2. ChanServ : IRC/d kanal yönetimi için kullanılan ve kanalları koruyan özel erişimi olan servistir.
3. MemoServ : Kayıtlı nickler için çevrim dışı iken bile mesajlaştığı muazzam bir mesaj servisidir.
4. OperServ : IRC/d sunucu yöneticilerinin kullandıkları özel bir servistir.

IRC/d sunucularına farklı yazılım servisleri uygulayarak farklı özellikler eklene bilmektedir. (Örnek verecek olursak IRC Services EXT RuLzz Special gibi.)

Sohbet Kuralları

Sohbete dahil olabilmeniz için lütfen 18 yaşını geçmiş olduğunuzu teyit ediniz.
Türk genel ahlak kurallarına uymaya özen gösteriniz.
Devletimizin büyüklerine ve yetkililerine hakaret veya kötü söz söylemek yasaktır.
Siyasi parti, ırk, din, mezhep propagandası yapmak ve hakaret etmek sistemden uzaklaştırılma sebebidir.
#Cinsellik kanalı harici global odalarda cinsel nick kullanımı ve cinsel muhabbetler yasaktır.
Sunucumuza lamerlerin girmesi kesinlikle yasaktır.
Takıldığınız nick sorunlarını #Help sunucu genel sorunlarını #OperHelp kanalında cevabını bulabilirsiniz.

Yasal Uyarı !

Sohbet sitemiz +18 yaş üzeri olan reşit kullanıcılar içindir. 18 yaşından küçüklerin sitemize girmesi uygun degildir. ChatGulu.Com sohbet odalarına bağlanan her kullanıcı 18 yaşından büyük oldugunu onaylamış sayılır.

Site Düzenleme By: Samuray Tarafından Hazırlanmıştır. ChatGulu.Com Türkçe Sohbet Odaları Chat Siteleri

Sohbet - Chat - Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - Aşk Sohbet - Kızlarla Sohbet - Kadınlarla Sohbet - Sevgi Sohbet